Eğitim Programlarımız

Anasayfa
telefon telefon
FacebookTwitter
Akd Kids
BRANŞ DERSLERİ

Eğitim Programları

ANA OKULLARIMIZDA HER SINIFTA IKI ÖÄRETMEN AYNI ANDA BULUNUR

Ana Okullarımızda her sınıfta iki öÄretmen aynı anda bulunur. ÖÄretmenlerimizin bir tanesi Türkçe konuÅurken, uluslararası Ä°ngilizce öÄretmenliÄi belgesine sahip diÄeri sadece Ä°ngilizce konuÅur. ÖrneÄin; Türkçe konuÅan öÄretmenimiz, "Hadi mavi kagıdı keselim" dediÄinde, sınıfın Ä°ngilizce öÄretmeni "Let's cut the blue paper" der. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde Ä°ngilizce öÄrendiÄinin farkına varmadan Ä°ngilizce anlamaya ve konuÅmaya baÅlar. Ä°ngilizce bilen öÄretmenin dersler sırasında Türkçe konuÅması yasaktır.

Dil programlarımızda, Avrupa BirliÄi normlarına uygun Ä°ngilizce eÄitimi verilmekte ve bu eÄitim süreci çocuklarımıza verilen Avrupa Dil Portfolyosu ile belgelenmektedir.

BÜTÜN AVRUPA 'DA UYGULANMAKTA OLAN BIR DIL EÄITIM MODELI ILE HIZMET VERIR.

Amerikan Kültür® okul öncesi eÄitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmıŠve bütün Avrupa 'da uygulanmakta olan bir dil eÄitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu ) olarak adlandırılmaktadır. Çocuklarımız gelecek de hayat boyu eÄitimini alacakları bir programın onaylı bir portfolyosundan daha okul öncesi çaÄda baÅlayarak yararlanacaklardır.

AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eÄitim kurumudur.


ÜSTÜN YETENEKLI ÇOCUKLAR

Dünyanın her ülkesinde olduÄu gibi ülkemizinde nüfusunun %3 'ü üstün yetenekli çocuklardan oluÅmaktadır. Oysaki bu üstün yetenekli öÄrenciler erken yaÅlarda yeteneklerini geliÅtirecek ve onların kapasitelerini geliÅtirecek programlara alınmazlar ise özellikle lise çaÄlarında büyük baÅarısızlıklar yaÅamaya baÅlayabilirler. Bu nedenle kendisini diÄerlerinden farklı gören (Zeki) bir beyin zaman içinde hiç çalıÅmadan ve tekrar etmeden de baÅarılı olacaÄını düÅünerek tembelleÅir.

Sonuçta üstün yetenekler, hem ebeveynler için hemde çocuklarımız için ciddi bir sorundur. Özel eÄitime ihtiyaçları vardır.

ENERJI KONTROLÜ

AKD Kids Ana Okulları'nda, çocukları kesinlikle öÄle uykusuna 1 saatten fazla yatırılmazlar. Bu vakitlerde, çocuklarımızın yeteneklerine göre piyano, dans ve yüzme vb. eÄitimler alırlar. Bu sayede ana okulumuz da, 3-4 saatlik çocuklarımızı uyutarak verilen hizmet kolaycılıÄından kendisini kurtarır. Çocuklarımız akÅam evlerine tüm enerjilerini harcayarak döneceÄi için erken yatarlar.

Günümüzde, Avrupa normlarında eÄitim veren ana okulları'nda öÄle uykusu tamamen kalkmıÅtır.


   
 
 
 
 
 

AKD Kids Anaokulu'na Hoşgeldiniz!
 Akd Kids Anaokulu
EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ HIZLI MENÜLER BİZE ULAŞIN
  Her Sınıfta 2 Öğretmen   Hakkımızda  

  Çift Anadil   Foto Galeri  
  Avrupa Dil Portfolyosu   Yemek Menüsü  
  Organik Gıda ve Hijyen   Online Kayıt  
  Eğitim Programları   İletişim  
   
Web Tasarım : Dnz Web Dizayn